Recent Categories
Recent Posts
- Problemy prawne producentów mebli i branży drzewnej
- Rozwód – Sąd, opłaty, postępowanie, rozwód z cudzoziemcem
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – zalety, wady, podatki
- Testament ustny audiowizualny – będzie można dziedziczyć przez Tik-Toka lub Instagrama?
- Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy – nowa uchwała Sądu Najwyższego
Catogery Tags
chwilówki cywilne Decyzja ZUS działalność gospodarcza egzekucja emerytura emerytura pomostowa fundacja rodzinna Juszczyn komornik koniec działalności Kraków kredyt kredyt konsumencki kredyty ksh lichwa likwidacji spółki majątek Maków Podhalański nadmierne odsetki OC odsetki odszkodowania Odwołanie ZUS podatki Powiat Suski pożyczka pożyczki Prawo prawo spółek RRSO sankcja kredytu darmowego spadki Sprawy gospodarcze spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sucha Beskidzka Sąd Sąd Okręgowy w Krakowie testament ustny audiowizualny TSUE upadłość konsumencka Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS
Connect With Us
-
Odmowa emerytury pomostowej – jak się odwołać
ZUS nieraz odmawia przyznania emerytury pomostowej dla osób, które nie pracowały po 1 stycznia 2009 roku w szczególnych warunkach. W niektórych przypadkach jest możliwość odwołania się od decyzji ZUS o odmowie emerytury pomostowej z sukcesem. Odmowa emerytury pomostowej nie zawsze oznacza zakończenia sprawy. Jest szansa na uzyskanie emerytury pomostowej po odwołaniu do Sądu Okręgowego. Podstawowa…
-
Wyrok TSUE a nadmierne koszty pozaodsetkowe umowy kredytowej
Dnia 23 listopada 2023 r., Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok w sprawie C-321/22, który ma istotne znaczenie dla konsumentów zaciągających kredyty i pożyczki. Wyrok ten dotyczy nadmiernych kosztów pozaodsetkowych umowy kredytowej.
-
Uwolnienie od nadmiernych odsetek i RRSO – Sankcja Kredytu Darmowego
Sankcja Kredytu Darmowego to opcja na uwolnienie się od nadmiernych odsetek, RRSO i innych pozakapitałowych kosztów pożyczki konsumenckiej. Jak z niej skorzystać i kiedy się należy? Zapraszam do artykułu.
-
Wyłączenie z masy upadłości majątku i wynagrodzenia upadłego w upadłości konsumenckiej
Upadłość konsumencka to procedura, która umożliwia osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej, rozwiązanie problemów z nadmiernym zadłużeniem. Jednym z kluczowych aspektów tej procedury jest kwestia wyłączenia pewnych składników majątku z masy upadłości. Syndyk zazwyczaj zajmuje wynagrodzenie powyżej minimalnego wynagrodzenia, ale można część tego wynagrodzenia też wyłączyć z masy upadłości. Upadłość konsumencka nie oznacza całkowitego…